FERMENTSTART® YEM-A – 5 lt

FERMENTSTART YEM-A® NEDİR ? ( Kısaca YEM-A® )


YEM-A® ; Melas veya pekmez ve özenle seçilmiş mikroorganizmalarla fermante olmuş ekşi tatlı kokulu kahverengimsi sıvı bir mikrobiyal yaprak gübresi ve kaliteli bir bitki yardımcı besin maddesi olarak tüm dünyada başarıyla kullanılmaktadır.
YEM-A® , sıcaklığı değişmeyen serin ve karanlık bir yerde saklanmalıdır. Doğrudan güneş ışığı altında ya da buzdolabında saklamayınız. YEM-A® , açıldıktan sonra 1 ay içinde kullanılmalıdır.


YEM-A® ‘ın YARARLARI NELERDİR ?


YEM-A®, tarımsal bitkilerin hastalık ve zararlılara karşı direncini artırmak için kullanılır. Kimyasal uygulamalar hızlı sonuç verse de, bitkilere ve toprağa zararlı olabilir. Kimyasal maddelerin uzun vadeli etkisi, hem çevre açısından hem de çiftçinin ekonomik durumu ve sağlığı açısından felakete neden olabilir. YEM-A®, aşırı derecede uygulansa bile hiçbir kötü etkisi söz konusu değildir. Aksine, içindeki yaralı mikroorganizmaların bitki tarafından absorblanmasından ötürü, bitkinin gücünü ve antioksidasyon düzeyini, hastalıkları, haşereleri ve gücünü azaltacak herhangi bir olumsuzluğu yenme yeteneğini artırabilir. Her ne kadar toprağa ve yetiştirilen ürünün türüne bağlı olarak en iyi koşulları yaratması zaman alsa da; çevre, toprak, bitki ve çiftçinin ekonomik durumu YEM-A® ‘dan yarar sağlayacaktır.


YEM-A® kullanımı sayesinde toprağın koşulları değişeceği için, uzun vadede daha az YEM-A® kullanılacaktır. Bu sayede, kendilerini hastalıklardan ve haşerelerden koruyabilen sağlıklı ve güçlü ürünler yetiştirilecektir. Hasat sonrası ürün artıklarının tekrar toprağa bırakılması önerilmektedir. YEM-A®, YEM-T® içermektedir. Bu yüzden, verimi ve ürünün kalitesini yükselterek YEM-T® ‘nin yararlı etkilerine katkıda bulunur. Sonuçta kimyasal gübrelere daha az para harcanır tarım kimyasallarına ise hiç para harcanmamış olur.


YEM-A® NASIL UYGULANIR?


* 1 litre YEM-A® ‘yı 500 litre Klorsuz su ile seyreltiniz ve YEM-A® ‘yı tarımsal bitkileri ıslatacak şekilde özellikle yaprak altlarına doğru spreyleyiniz. Bitkilerin üzerinden toprağı ıslatacak şekilde akana kadar çok spreyleyiniz.

* Çimlenmeden hemen sonra haşarat ve hastalık görünmeden önce spreylemeye başlayınız.

* Sabah erken veya öğleden sonra güneşin sıcaklığının azaldığı ya da yağmur yağdıktan bir süre sonra spreyleyiniz.

* YEM-A®’i düzenli aralıklarla uygulayınız. * YEM-A®’ da ; pestisit, germisit ya da zararlı bir kimyasal madde olmadığından, uygulama yöntemi diğer tarım kimyasallarından farklıdır. Kimyasal maddeler bir sorunu zorla ve çabucak çözmek için kullanılır ve belirli aralıklarla uygulanırlar.

* YEM-A® ise, bitki dikildikten sonra herhangi bir haşere ya da hastalık ortaya çıkmadan önce uygulanmalıdır. Hastalık ya da haşere ortaya çıkarsa, YEM-A® sorun ortadan kalkana dek her gün veya gün aşırı spreylenmelidir.
Uygulama, haftada bir ya da iki kere doğrudan bitkiler üzerine spreylenerek yapılabilir. Bitkinin her tarafı spreylenirse, iyi sonuç elde edilmesi garanti altına alınmış olur. YEM-A® etkisini zaman içinde gösterir. Bu yüzden, düzenli olarak uygulanırsa en iyi sonuç elde edilir. YEM-A® toprakta ve bitki üzerindeki pestisit kalıntılarını da parçalayarak yok eder böylece ihraç ürünlerinde zararlı ve yasaklanmış kalıntı madde çıkmaz.

FERMENTSTART YEM-A 1 – 5 – 10 ve 30 litrelik ambalajlar halinde satılır.