BIOSAN STERIDET® – 5 kg

ÇOK AMAÇLI DEZENFEKTAN – TC SAĞLIK BAKANLIĞI BİYOSİDAL ÜRÜN RUHSAT NO: 2020/99

BIOSAN STERIDET® ; Çeşitli kimyasal maddeleri kullanan ve geniş bir spektrum, seçici olmayan oksitlenme reaksiyonları (oksitleyici maddeler, biyositler, organik katalizörler, yüzey etkin maddeler ve tamponlar) ile patojenlerin hayati yapılarını etkisiz kılan bir tür çok amaçlı dezenfektan tozdur. Çok sayıda virüs ( CORONAVIRUS – COVID 19), bakteri ve mantar türüne karşı etkindir.

BIOSAN STERIDET® geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir. Kanatlı – Küçükbaş – Büyükbaş Hayvan yetiştiriciliği, veteriner hastaneleri ve çiftlikler, Bütün canlıların yaşam alanları. Hızlı etki gösterir . Yüzeyler, ekipmanlar, araçlar, hava dezenfeksiyonu, su sistemleri için mükemmeldir. Düşük sıcaklıklarda ve yüksek organik kalıntı seviyelerinde bile biyogüvenlik güvencesini sağlarlar.

Diğer dezenfektanların sınırlı spektrum ve sınırlı etkinliklerine ait çözemedikleri sorunların üstesinden gelmek için formüle edilen BIOSAN STERIDET® hedef organizma üzerinde belirli bir toksikolojik etki kullanmamaktadır ve patojenleri saniyeler için öldürmektedir.

Temel temizlik sonrasındaki mevcut zararlı organizmaların seviyesi büyük sorun olabilir:    BIOSAN STERIDET®, ince sis spreyi veya termal sis makinesi kullanımı ile büyükbaş ve küçükbaş mevcudiyetinde sisleme olarak kullanılabilir. Binaların, yaşam alanlarının ve havanın erişilemeyen yerlerinde bile virüslere, bakterilere, mantarlara ve küflere karşı tam bir dezenfeksiyon sağlar.

Aynı zamanda su sistemleri de ( su şebekeleri, su depoları v.s.) bazı zararlı virüs ve bakterileri barındırabilir. BIOSAN STERIDET®; sistemi temizler ve virüslerin, bakterilerin ve mantarların dezenfeksiyonunu sağlar, çoğalmasını engeller.

BIOSAN STERIDET RUHSAT ÜRÜN TİPİ :
 • TİP 2 : Kişisel ve Umumi Alanlarda Kullanılan Biyosidal Ürünler
 • TİP 3 : Veteriner Hijyeninde Kullanılan Biyosidal Ürünler
 • TİP 4 : Gıda ve Yem Alanlarında Kullanılan Dezenfektanlar

Avantajlar:
 • Hepsi bir arada biyogüvenlik. Yüzeyler, ekipmanlar, araçlar, yaşam alanları, hava dezenfeksiyonu ve su iletim sistemlerinde hepsi bir arada çözüm olarak mükemmel çok amaçlı dezenfektan.
 • Güvenli: Düşük sıcaklıklarda ve yüksek organik kalıntı seviyelerinde bile biyogüvenlik güvencesini sağlar.
 • Kullanım: Geniş bir uygulama yelpazesi için, ince sis spreyi (çiftlik ve kümes hayvanlarının bulunduğu zamanlarda bile) veya termal sis makinesi ile veya suda (hatta acı suda) seyreltilmiş olarak kullanılabilir.
 • Taşıması ve depolaması kolay.

Kullanım Şekli :
 • Periyodik Uygulamalar: İhtiyaca göre ( uygulanacak alanın kirliliğine göre ) %1’lik veya %2 lik veya %3’lük solüsyon hazırlayın (toz tamamen çözülene kadar iyice karıştırın). Yüzeye 300 ml/m2 olarak BIOSAN STERİDET’li solüsyonu pulvarize pompası ile uygulayın (düşük sıcaklıklarda bile).
 • Ekipman ve Yaşam Alanları uygulamaları: (Kafesler, kuluçka makineleri, iş planları, kıyafetleri ve mesleki aletler): %2 lik solüsyon hazırlayın (toz tamamen çözülene kadar iyice karıştırın). Yüzeye 300 ml/m2 olarak BIOSAN STERİDET’li solüsyonu pulvarize pompası ile uygulayın (düşük sıcaklıklarda bile).
 • Şok Uygulamalar ( Kirliliğin fazla olduğu , ilk uygulamalar) : %3’lük solüsyon hazırlayın (toz tamamen çözülene kadar iyice karıştırın). Yüzeye 300 ml/m2 olarak BIOSAN STERİDET’li solüsyonu pulvarize pompası ile uygulayın (düşük sıcaklıklarda bile).
 • Yaşam Alanlarındaki Havaya Uygulamalar: %0,5 ’lik ( 1/200 ) solüsyon hazırlayın (toz tamamen çözülene kadar iyice karıştırın). Küçükbaş, Büyükbaş, kanatlıları çıkarmadan, 100 m3 hacim için 1 litre BIOSAN STERIDET’li solüsyonu pulvarize pompası ile uygulayın (düşük sıcaklıklarda bile).